Sağlık Bakanı’ndan Muğla’ya müjde

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla, Marmaris ve Bodrum‘da yapılacak olan yeni devlet hastanelerinin müjdesini verdi. Bakan Müezzinoğlu, “Kurban Bayramı öncesinde Muğla Devlet Hastanesi’nin temelini atmayı hedefliyoruz. Marmaris’in vizyonuna hitap edecek yeni bir devlet hastanesi çalışmalarında da sona gelindi. Bodrum Devlet Hastanesi ile alakalı arsa meselenini da çözdük. Bu hastanenin de ihale aşamasına geçildi” dedi.Muğla programı kapsamında AK Parti Marmaris İlçe Binası’nı ziyaret eden Müezzinoğlu, partilileriyle bir araya geldi. Burada konuşan Müezzinoğlu, Muğla’da bakanlıklarının sıhhat alanındaki hizmetlerini ve çalışmalarını değerlendireceklerini söyledi. Marmaris’in vizyonuna hitap edecek yeni bir devlet hastanesi çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Müezzinoğlu, yalnızca Tabiat Savunma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bir arsa problemi kaldığını dile getirdi. Müezzinoğlu, arsa problemi çözüldüğünde hızla ihale sürecine geçileceğini kaydetti.Muğla’ya da yeni bir devlet hastanesi yapılacağını izah eden Müezzinoğlu, “Kurban Bayramı öncesinde Muğla Devlet Hastanesi’nin temelini atmayı hedefliyoruz. Uygulama projesi üzerinde arkadaşlar çalışıyor. Proje tamamlandığında ihale sürecini başlatacağız. Muğla’nın hak ettiği ve uzun süre gelgitler yaşandığı için ihalesi yapılamayan devlet hastanesi projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Her türlü mevzu çözüldü, iş bize kaldı. Artık hiçbir yalan sebep yok” dedi.Müezzinoğlu, hastanenin 2 sene içinde tamamlanarak 2015 seneninde hizmet vermeye başlamasını planladıklarını bildirdi. Sıhhat Bakanlığı olarak artık hastanelerle alakalı çağdaş kelimesini fazla kullanmak istemediklerini vurgulayan Müezzinoğlu, “Çünkü artık özel sektör bizimle yarışmaya başladı. Yeni hastanelerimizin çok güzel projeleri var. Muğla Devlet Hastanesi’nin mimari projesi de örnek olacak güzellikte” diye konuştu. Bodrum Devlet Hastanesi ile alakalı arsa meselenini da çözdüklerini anlatan Müezzinoğlu, bu hastanenin de ihale aşamasına geçildiğini ve bu sene içinde ihale edileceğini belirtti.
Türkiye’nin sağlıkta kat ettiği mesafeye de değinen Müezzinoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Daha önce insanlarımızın düşünde dahi görse inanamayacağı ambulans helikopterler, ambulans uçaklar veya yüzen hastaneleri bu ülke halkının hizmetine sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz.”
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ziyarette kendisine eşlik eden AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Ali Boğa ve AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ile birlikte Marmaris’ten ayrılarak Muğla’ya gitti.

BEHZAT GEZER
MUĞLA

Bir önceki yazımız olan Meme kanserinde erken tehhis çok önemli başlıklı makalemizde çok, erken ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.